poradniki
akryl

Akcesoria do stylizacji paznokci metodą akrylową

Jednym z podstawowych akcesoriów do manicure jest proszek akrylowy, który możemy zakupić w wielu dostępnych kolorach. Do przedłużania paznokci służy biały proszek akrylowy lub pink – różowy. Jeśli zdecydujemy się na nałożenie bezprośrednio na akryl koloru możemy do tego użyć kolorowych proszków, które w sklepie dostępne mamy w wielu odsłonach od żółtego przez pomarańczowy i różowy i wiele wiele innych. W przypadku zakupu proszków akrylowych nie musimy zastanawiać się nad ilością klientek, a ilością proszków ponieważ w przeciwieństwie do lakierów hybrydowych proszek akrylowy nie posiada daty ważności. Nie będziemy mieć problemu z jego gęstością czy kryciem koloru po jakimś czasie, co niestety zdarza się bardzo często w przypadku lakierów hybrydowych czy zwykłych lakierów.

Niestety nie udał by nam się zabieg z samym proszkiem. Dodatkowo zakupić musimy liquid, który tutaj już musimy wybrać odpowiednio do naszych umiejętności. Jeśli czujemy się pewnie w wykonywaniu stylizacji akrylem możemy z pewnością zakupić liquid szybkoschnący, dzięki któremu praca jest o wiele sprawniejsza i szybsza. Musimy jednak pamiętać by obiektywnie ocenić samych siebie i swoje doświadczenie w pracy, ponieważ decydując się na ten płyn i nie potrafiąc sprawnie “obsługiwać” się z akrylem możemy zrobić sobie większą krzywdę i utrudnić pracę. Liquidy które schną dużo wolniej pozwalają na bardziej precyzyjne wykonanie stylizacji przedłużania, jednak wymagają od nas dużo więcej pracy, czasu i cierpliwości. Co najważniejsze nie potrzebujemy lampy UV ani LED, ponieważ akryl schnie samoistnie. Musimy tutaj przypilnować, aby płytka paznokcia była odpowiednio odtłuszczona i przygotowana oraz aby podczas schnięcia preparat nie zalał nam skórek w skutek czego z czasem możliwe było zapowietrzenie akrylu i następnie jego odpryśnięcie lub złamanie.

Mając już w swoim zanadrzu liquid, potrzebujemy posiadać również coś w czym będziemy go przetrzymywać w czasie pracy. Aby ułatwić sobie pracę możemy zakupić kieliszek. Jest to specjalny pojemniczek z grubego szkła, z którym na pewno będzie nam się dużo przyjemniej pracowało. Jest on małych rozmiarów dzięki czemu nie zajmuje dużo miejsca na biurko podczas pracy, a i pędzelek idealnie się w nim mieści. Bardzo łatwo się go myje i suszy przez co służy nam bardzo długi czas. Z doświadczenia wiem, iż taki kieliszek można mieć wiele lat, pod warunkiem że bezpiecznie go przetrzymujemy. Pamiętajmy bowiem, że szkło jest bardzo kruche.